KURGU, GÖRÜNTÜ VE SES TASARIMI JÜRİSİ

Deniz Eyüboğlu Aydın

Galatasaray Üniversitesi mezunu Deniz Eyüboğlu Aydın, Türkiye'nin ilk kadın görüntü yönetmeni olarak sektörde uzun yıllardır emek vermektedir. Derviş Zaim, Zeki Ökten, Handan ipekçi, Ramin Matin ve Ferzan Özpetek, birlikte çalıştığı yönetmenler arasındadır.

1999 yılında Galatasaray Üniversitesi'ni bitirip hemen ardına kamera asistanı olarak adım attığı bu sektöre uzun yıllardır emek veren Deniz Eyüboğlu Aydın, Türkiye'nin ilk kadın görüntü yönetmeni olarak imza atmıştır. Reklam, kısa ve uzun metrajlı filmlerdeki özverili çalısmaları, yurtiçi ve yurtdışı festivallerde ses getirmiştir. Çektiği ödüllü filmler arasında Canavarlar Sofrası, Kusursuzlar, Karışık Kaset ve Martı’yı; beraber çalıştığı yönetmenler arasında Derviş Zaim, Zeki Ökten, Handan ipekçi, Ramin Matin ve Ferzan Özpetek'i sayabiliriz.
Bireysel ödülleri arasında ise "23. Ankara Uluslararasi Film Festivali - En iyi Görüntü Yönetmeni (Canavarlar Sofrası)", "18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali - Bilge Olgaç Başarı Ödülü" vardır.

Mine Pakel

Müzik hayatına 9 yaşında keman eğitimleri alarak başlayan Mine Pakel, üniversitede müzikle birlikte eş zamanlı olarak sinema eğitimleri almıştır. 2018'den bu yana kariyerine post prodüksiyon alanında film müzikleri bestecisi, ses tasarımcısı, ses mühendisi ve müzisyen olarak devam etmektedir.

Müzik hayatına 9 yaşında keman eğitimleri alarak başlayan Mine Pakel, müzikal kariyerine lise ve üniversitede müzik okuyarak devam etmiştir. Üniversite yıllarında bir başka hayali olan sinema alanına ilgi duymuş, müzikle birlikte eş zamanlı olarak sinema eğitimleri almış, sonrasında kendi yaptığı müzikleri kaydedebilme adına stüdyo ve müzik teknolojileri programlarına katılmıştır. Müzikal kariyerini bir yandan sinema alanına yönlendirirken bir yandan da birçok kurum ve kuruluşta müzik eğitimciliği, müzik yazarlığı ve film müziği besteciliği yapmıştır.
Bahçeşehir Üniversitesi Innovative Design Academy’de Audio Production eğitiminden sonra yine Bahçeşehir Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Ses Teknolojileri Anabilim Dalı master programına kabul edilmiştir. Eğitimine halen Soundart, Ses Enstalasyonları üzerine yazdığı tezi ile devam etmektedir. 2018 yılından bu yana ise kariyerine post prodüksiyon alanında film müzikleri bestecisi, ses tasarımcısı, ses mühendisi ve müzisyen olarak devam etmektedir.

Osman Bayraktaroğlu

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Fotoğraf ve Video eğitimi aldı. 2006 yılından bu yana sinema filmleri kurgulamaktadır. Kurguladığı filmler Venedik, Berlin, Toronto, Locarno, South by Southwest, Sarajevo gibi festivallerde gösterilmiş, ödüller almıştır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Fotoğraf ve Video eğitimi aldı. 2006 yılından bu yana sinema filmleri kurgulamaktadır. Kurguladığı filmler Venedik, Berlin, Toronto, Locarno, South by Southwest, Sarajevo gibi festivallerde gösterilmiş, ödüller almıştır. 2013 yılında Berlinale Talents’a seçildi. 2015 yılında Altın Koza Film Festivali ve Siyad En İyi Kurgu ödüllerini, 2018 yılında ise İstanbul Fİlm Festivali’nde En İyi Kurgu Ödülü’nü aldı. Kurgu üzerine atölyeler düzenlemekte, kurmaca ve belgesel filmler üretmeye devam etmektedir. Kurguladığı filmlerden bazıları: Abluka (2015), Maya Dardel (2017), Sofra Sırları (2017), Nebula (2018), Bilmemek (2019), Yeniden Leyla (2020), Sen Ben Lenin (2020).