FIPRESCI JÜRİSİ

Natalia Moussienko

Kiev'de Ukrayna Ulusal Sanat Akademisi'ne bağlı Çağdaş Sanat Araştırma Enstitüsü'nde kıdemli araştırma görevlisi ve doktora sahibi. Kiev Taras Shevchenko Ulusal Üniversitesi'nde felsefe, ardından Ukrayna Ulusal Bilimler Akademisi'nde okudu.

Kiev'de Ukrayna Ulusal Sanat Akademisi'ne bağlı Çağdaş Sanat Araştırma Enstitüsü'nde kıdemli araştırma görevlisi ve doktora sahibi. Kiev Taras Shevchenko Ulusal Üniversitesi'nde felsefe, ardından Ukrayna Ulusal Bilimler Akademisi'nde okudu. FIPRESCI üyesi olarak birçok eleştirmen jürisinde görev aldı. Ukrayna Film Akademisi ve Ukrayna Ulusal Sinemacılar Birliği üyesidir. Kültür teorisi ve tarihi, sinema, kültürel diplomasi üzerine beş kitap ve bir çok makaleye imza attı. Eserleri arasında ‘’Art of Maidan’’, ‘’Kyiv Art Space’’, O.S. Moussienko ve V. R. Slobodian ile ortak yazdığı ‘’Far Stars Light’’ yer almakta ve çalışmaları Uluslararası alanda yayımlanmaktadır.

Teresa Vena

Teresa Vena (1983) Cenevre Üniversitesi'nde tarih, sanat tarihi ve İspanyol filolojisi okudu. Ardından görsel sanatlar ve film alanında küratör, ayrıca çeşitli çevrimiçi ve basılı medyalarda eleştirmen olarak çalıştı.

Teresa Vena (1983) Cenevre Üniversitesi'nde tarih, sanat tarihi ve İspanyol filolojisi okudu. Ardından görsel sanatlar ve film alanında küratör, ayrıca çeşitli çevrimiçi ve basılı medyalarda eleştirmen olarak çalıştı. Bir çok film programı ve İsviçre'den hem klasik hem de güncel filmleri Almanya'da sunan Film:Schweiz gibi tematik festivallerin temelini attı. Sinemadaki özel ilgi ve uzmanlık alanı Asya, Latin Amerika ve Avrupa'dır.

Övgü Gökçe

Altyazı'da yayın kurulu ve dernek yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Övgü Gökçe, felsefe alanındaki lisans eğitiminin ardından yüksek lisansını devrim sonrası İran sinemasında anlatım üzerine yazdı.

Altyazı'da yayın kurulu ve dernek yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Övgü Gökçe, felsefe alanındaki lisans eğitiminin ardından yüksek lisansını devrim sonrası İran sinemasında anlatım üzerine yazdı. 2000'den bu yana çok sayıda katalog ve sinema yayınında yazar ve editör olarak yer aldı, sinemayla ilgili seminer ve konferanslara katıldı. Sinema ve estetik alanında doktora çalışmalarını sürdürdü, çeşitli üniversitelerde görsel kültür ve ülke sinemalarıyla ilgili dersler verdi. Halen Diyarbakır Sanat Merkezi'nin direktörü olarak çalışan Övgü Gökçe, belgesel fotoğraf ve videonun yanı sıra edebiyatla ilgili projeler üretmeye, ülke sinemaları üzerine yazmaya ve seminerler vermeye devam ediyor.